Центр програмування вагів із друком чеків різних моделей.
Підтримуються Digi SM, Mettler Toledo, Bizerba BCII, CAS CL3000, ВТНЕ-Принт, Rongta RLS1000, Rongta Aurora S1.Може обслуговувати одночасно багато вагів різних моделей, в різних відділах, та підключених до різних джерел даних.
Оновлення даних по товарах може відбуватись як автоматично за розкладом, так і в ручну, за командою.
Застосунок безкоштовний, вільний до розповсюдження та використання.
Головна форма Trade Control Utility
В процесі розробки та впровадження головних флагманських продуктів часто виникає потреба в допоміжному спеціалізованому інструментарії. Наприклад, є невелика мережа магазинів, ну, скажімо, від двох до десяти. Або велика, коли магазинів 200. І впродовж розвитку свого бізнесу вони час від часу купували ваги з друком етикеток. І добре, якщо ваги були від одного виробника. Часто, в силу різних обставин, парк таких вагів стає досить різноманітним.
Для кожної моделі, або родини моделей, виробник надає програмне забезпечення для так званої «прошивки», тобто запису товарного довідника до внутрішньої пам’яті (часто називається PLU, або programmable logic unit, чому так, не питайте). Окрім товарного довідника, який вміщує найменування, вагові коди, ціни, та іншу допоміжну інформацію, до вагів передаються формати етикеток, та багато інших спеціалізованих налаштувань. Але є деяка різниця. Програмування товарного довідника – це рутинна процедура, яка відбувається майже щодня. Бо ціни змінюються, додається товарна номенклатура, щось навпаки виводиться з обігу. Тому довідник пишемо постійно, на відміну від, наприклад, формату етикетки. Етикетку запрограмували один раз, ну може через рік щось поміняємо, у кращому випадку.
Тому маємо наступні дані. Є багато різних вагів. До кожних з них маємо свое програмне забезпечення. Частину даних треба у вагах оновлювати постійно. Оскільки той самий довідник товарів для різного програмного забезпечення вагів треба готувати у різному форматі, то процедура стає досить набридливою. Потрібно витрачати багато робочого часу для підготовки таких даних. Тому виникла ідея - регулярну «прошивку» вагів різних марок автоматизувати за допомогою єдиного центру. Звичайно ж, моделі різних виробників програмуються по різному. Але ми можемо перекласти цю проблему на комп’ютер. Хай він сам розбирається, які ваги як програмувати.
В декількох словах, працює це наступним чином. Визначаємо «джерело даних» - звідки ми «тягнемо» довідник товарів (налаштування доволі стандартні). Далі формуємо перелік вагів, які повинні програмуватись. В кожних вагах вказуємо торгову точку, або склад, які вони обслуговують. Вказуємо Ip-адресу вагів. Також вказуємо, якщо потрібно, як часто робити оновлення довідників вагів в автоматичному режимі.
Фактично, все.
А зараз більш детально і з малюнками.
Запустили програму. Отримали головне вікно.
Перше, з чого потрібно починати – створити джерело даних. В групі «Налаштування» тиснемо «Підключення до БД».
Створимо нове джерело даних, натиснувши кнопку «Додати», або змінимо його параметри через кнопку «Змінити».
Для підключення до бази даних MS Sql Server все доволі стандартно. База даних, звідки будуть завантажуватись довідники повинна мати структуру ТЦУ3. Якщо ви використовуєте різні облікові системи, можна зробити експорт до цієї бази даних потрібних довідників.
- Завантажувати потрібно наступні таблиці:
- Одиниці виміру (таблиця izmer)
- Групи товарів (таблиця kat)
- Товарні найменування (таблиця tovar)
- Торгові точки (таблиця point)
- Товарні залишки (таблиця reestr)
Більш детально структура бази даних ТЦУ3 наведена тут. Після того, як джерело даних створено, треба додати ваги. На головній формі в групі «Додати» викличемо команду з потрібною моделлю вагів. Наприклад, Digi SM. Фізично, це може бути Digi SM-100, або Digi SM-300, та інші з цієї родини.
Оберемо джерело даних з випадаючого переліку. Встановимо префікс штрих-коду (за стандартом може бути в діапазоні з 20 до 29 включно).
Встановимо формат штрих-коду.
Є два варіанти формату.
1) Формат XX CCCCC WWWWW R каже нам, що перші дві цифри, це префікс, ССССС – п’ять цифр коду товару (часто згадується, як PLU Number), R – контрольний розряд за стандартом EAN-13.
Тобто штрих-код у вигляді 25072110032748 скаже нам про те, що це ваговий товар (починається на 25), має код PLU 7211 та важить 3кг 274г. Тобто можемо закодувати 99 999 різних товарів, а максимальна вага 99кг 999г. Це найбільш поширений формат.
2) Формат XX CCCC WWWWWW R – все те саме. Але на товар виділяється 4 розряди, а на вагу 6 розрядів. Тобто, всього кодуємо 9 999 різних товарів, а максимальна вага 999кг 999г. Тобто це ваги, які використовуються для оптових відвантажень, або, будівельних матеріялів, наприклад, цементу.
Одні ваги можуть обслуговувати певний підрозділ (склад, торгову точку, відділ магазину), або одразу декілька підрозділів. Дадаємо або видаляємо підрозділи через команди «Додати» та «Видалити» в групі підрозділ нашого меню.
Назва вагів може бути будь якою. Обирайте зручну й зрозумілу назву.
IP-адреса встановлюється в налаштуваннях самих вагів. Кожні ваги повинні мати унікальну IP-адресу в одній мережі.
Після вводу потрібних даних натиснемо «Зберегти й закрити». Дані будуть збережені.
З вагами родини Mettler Toledo все налаштовується ідентично, за виключенням додаткового параметру «Порт». Зазвичай його значення встановлено рівним 3001. На самих вагах його можна змінити в налаштуваннях.
Щоб переконатись, чи підключені ті, чи інші ваги, оберемо ваги з переліку, та натиснему кнопку перевірки статусу. Жовтий індикатор на початку рядка свідчить про готовність вагів до роботи.
Прийшов час запрограмувати ваги. Натиснемо «Надіслати дані».
Починається передача даних до вагів, про що свідчить індикатор прогресу в рядку вагів.
Можливе автоматичне завантаження довідника товарів до вагів, якщо ми задамо період в хвилинах.
Подальший розвиток продукту.
По перше, розширення модельного ряду вагів.
По друге, нові типи джерел даних. Звичайно ж, дані з сервісів ТЦУ5, і можливо і пряме читання даних із бази 1С (цей варіянт вивчається).
По третє, разширення інструментарію. Можливо вдасться зробити єдиний дизайн етикеток, незалежно від моделі вагів.