Різновиди товарів в обліковій системі Trade Control Utility 5

Тема синхронізації даних "Trade Control Utility 5" з prom.ua підняла іншу тему – різновидів товарів. Тобто маємо товар, якій відрізняється, наприклад, кольорами та розмірами. В системах класичного обліку немає нагальної необхідності якось поєднувати між собою такі товари-різновиди. Достатньо притримуватись певної системи найменувань товарів, а потужні засоби пошуку та фільтрації дозволять легко знаходити та обробляти подібні товари. Інша річ – інтернет-торгівля. Практично стандартом є відображення картки товару з посиланнями на інші товари-різновиди, які, наприклад, розрізняються кольорами та розмірами. Тому між такими товарами повинен існувати певний зв’язок. Побачимо, як це реалізовано в TCU5. Створимо картку нового товару. Введемо назву товару «Куртка шкіряна A2».

Картка товару

В назві недостатньо інформації про товар. Ми не бачимо кольору та разміру. Для цього покладемо позначку «Головний різновид».

Картка товару

Наша картка товару дещо змінилась. З'явилось поле «Загальна назва товару». В цьому полі фігурує частина назви товару, спільна для всіх товарів-різновидів. Ми автоматично перейшли до режиму роботи з товарами-різновидами. Нам треба додати ознаки товару, якіми будуть розрінятись наші куртки A2.
Тиснемо «Додати» в групі «Ознаки».

Типи ознак

Обираємо потрібну ознаку, якщо потрібної не знаходимо, додаємо нову. Я обрав одразу дві ознаки, позначивши записи кнопкою миші та утримуючи Ctrl або Shift.

Типи ознак

Тиснемо «ОК».

Картка товару у режимі різновидів

Для кольору та розміру треба ввести значення. Щоб прискорити роботу в TCU5, значення параметрів зберігаються у вигляді підказок. Розкриємо підказку для кольорів.

Картка товару у режимі різновидів

Нам потрібен коричневий колір. Його в цьому переліку немає, достатньо перший раз прописати колір вручну. Те саме з розміром. Ми ввели потрібні параметри і можемо зберегти картку. Тиснемо на команду збереження (дискета в лівому верхньому куту вікна редактора).

Картка товару у режимі різновидів

Звернемо також увагу на назву товару. Вона сформувалась автоматично, до спільної частини назви товару додалися назви ознак та їх значення. Повна назва товару виглядає так: «Куртка шкіряна Alpha Industry A2 Колір:Коричневий Розмір:S». Повну назву тепер не можна редагувати, тому що вона є похідною від загальної назви, назв ознак та їх значень.
Прийшов час додати інші різновиди. В групі "Різновиди" тиснемо команду «Створити новий».

Картка товару у режимі різновидів

Створено новий різновид. Зверніть увагу на ознаку «Підлеглий різновид». Вона є фіксованою, і змінювати її не можна. Нам потрібно заповнити значення для ознак. Перейдемо до режиму роботи з різновидами, для чого тиснемо на команду «Різновиди» в групі «Показати».

Картка товару у режимі різновидів

Значення для коричневого кольору в нас вже присутнє, оберемо його, та додамо розмір M.

Картка товару у режимі різновидів

Збережемо товар, натиснувши на позначку дискети.

Картка товару у режимі різновидів

Створимо пов'язані товари для інших розмірів L, XL, XXL та XXXL і того самого коричневого кольору. Для цього знову тиснемо на «Створити новий». Це можна зробити як з картки головного різновиду, так і з картки будь-якого підлеглого.

Картка товару у режимі різновидів

Таким чином ми створили повний комплект розмірів для коричневого кольору. Повторимо те саме для чорного. Знову створюємо підлеглий різновид. Вводимо новий колір «Чорний», а розміри в нас вже є. Вводити не потрібно, можна просто обрати з переліку.

Картка товару у режимі різновидів

Так само заповнюємо повний комплект розмірів для чорного кольору.

Картка товару у режимі різновидів

Таким чином ми досить швидко створили повний комплект розмірів та кольорів для нашої куртки.
Зробимо прихід наших курток на склад. Є декілька шляхів створити прибуткову накладну й додати товари, але ми опишемо шлях «еталонний та канонічний». На головній формі перейдемо в розділ «Документи», оберемо підрозділ, де будуть зберігатися куртки і створимо нову прибуткову накладну, натиснувши відповідну команду на ріббоні.

Головна форма TCU5

Відкриється редактор для нової прибуткової накладної.

Прибуткова накладна TCU5

Обов’язково вкажемо постачальника та статтю руху, і можна додавати товар. Тиснемо команду «Інструмент вибору товарів».

Інструмент вибору товарів TCU5

Є декілька способів знайти потрібні товари, наприклад, скористувавшись пошуком або фільтром. В нашому прикладі просто перейдемо в потрібну групу товарів. Виділимо потрібні товари, утримуючи Ctrl або Shift. В даному випадку я скористувався комбінацією Ctrl+A, щоб відзначити всі записи. Тиснемо «ОК».

Прибуткова накладна TCU5

Товари потрапили до накладної. Зверніть увагу, кількість виявилася нульовою. Це тому, що в картці товару я забув покласти кількість за замовчуванням. Треба було покласти, наприклад, 10. Але і це не проблема, виділяємо записи та тиснемо «Встановити кількість для обраних записів».

Прибуткова накладна TCU5

Не забуваємо покласти закупівельні ціни згідно з накладною постачальника.

Прибуткова накладна TCU5

І тиснемо «Провести».

Прибуткова накладна TCU5

Накладну проведено, товари на склад потрапили. Переконаємось. Ідемо в розділ «Складські запаси» і переходимо до нашого підрозділу. Ось вони в єдиному переліку залишків на складі підрозділу.

Складські залишки TCU5

А зараз саме цікаве. Оскільки нещодавно було реалізовано синхронізацію з prom.ua, в межах цієї теми розроблявся комплекс товарів-різновидів. Побачимо, як prom.ua обробить наші різновиди.
Підрозділ 02 ТОВ "Дрім-Фудс" в нас налаштований на синхронізацію з нашим сайтом на prom.ua.

Спорядження TCU5 з prom.ua

Коли товари потрапили до цього підрозділу після проведення прибуткової накладної, в нас автоматично спрацював цикл синхронізації, і ці товари автоматично були вивантажені до нашого сайту. Через деякий час ми їх бачимо на сайті. Попередньо я додав забраження наших товарів до карток.

Картка товару TCU5. Додавання зображень.

І через даякий час спостерігаємо на сайті prom.ua таку картину

TCU5. Сайт prom.ua

Мені не дуже сподобалось подібне відображення, тому довелося трохи пошукати, як зробити відображення всіх різновидів як одного товару. Знайшов. Режим отображения разновидностей на сайте компании

TCU5. Сайт prom.ua

Треба зняти позначку «Різновиди у списку». Після збереження змін маємо таку картину

TCU5. Сайт prom.ua

Як бачимо, сайт відображає одну позицію замість декількох. І це зручно. Відкриємо картку товару на сайті.

TCU5. Сайт prom.ua

Як бачимо, колір та розмір коректно розпізнані сайтом, можна міняти колір та розмір. Натиснемо на колір.

TCU5. Сайт prom.ua

Тут можна змінити колір та розмір.
    На останок декілька зауважень.
  1. Набір ознак (характеристик, параметрів) можна змінювати лише в головному товарі-різновиді, і лише до того, як були додані підлеглі різновиди. До речи, це ж обмеження існує і в prom.ua
  2. Зміна загальної частини назви товару призводить до такої ж зміни в інших різновидів, до яких належить цей товар. А це в свою чергу призводить до зміни унікальних назв всіх товарів-різновидів цього товару
  3. Не зважаючи на те, що товари-різновиди на сайті prom.ua можуть відображатись як один товар, насправді вони все одно є різними товарами, з різними унікальними назвами.


Senior Developer
12 грудня 2019
An error has occurred. This application may no longer respond until reloaded. An unhandled exception has occurred. See browser dev tools for details.