Програма для каси з РРО та ПРРО | Base2Base

ShopDesk

Програма для каси в магазинах, супермаркетах, кафе та закладах фастфуду

Shopdesk - це програма для каси, яка дозволяє касиру швидко та якісно здійснювати продаж товару, точно обраховувати виручку та дотримуватись касової дисципліни. Працює практично з усіма видами РРО, включаючи програмні РРО Checkbox та Cashalot. Інтегрується з будь-якою обліковою системою через API касового сервера. Shopdesk надає повну підтримку всього торгового обладнання.

Штрих-коди в касі Shopdesk

Shopdes ідентифікує штучний та ваговий товар за штрих-кодом (ШК) різних стандартів: від виробника, за власним ШК, або за ШК, роздрукованим вагами з чекодруком.

Одночасна робота з декількома ФОП різної форми оподаткування

Shopdesk веде облік коштів по фіскальних та нефіскальних касах різних торгових точок (ПП і юр. осіб) одночасно (внесення, винесення засобів, виручка).

Дисплей покупця

Дисплей покупця - це монітор касового робочого місця, який надає покупцю всю потрібну інформацію про товари, які він купує, про діючі маркетингові акції та знижки, а в паузах між купівлями такий монітор демонструє рекламне відео. Фактично піднімає магазин на більш високий рівень.

Програма лояльності

Програма лояльності дозволяє збільшити продажі магазину завдяки поверненню покупців, а також, завдяки збільшенню середнього чека. Монітор покупця повідомляє про діючі акції, та заохочує покупця придбати більше товару через промо-повідомлення.

Реєстратори розрахункових операцій (РРО)

Робоче місце касира Shopdesk працює як з програмними, так і з апаратними РРО, розпізнає дисконтні карти покупців, надає X- та Z-звіти.

Права та журнал дій касира

Дозволяє гнучко налаштувати права касира та веде повну журналізацію дій оператора.

Обладнання

Shopdesk має низькі вимоги до обладнання, працює з усіма типами сканерів, підтримує широкий спектр моделей чекових принтерів. Час для навчання касира зведений до мінімуму.

А зараз про все детально

Інтерфейс користувача

В Shopdesk реалізований принцип єдиного вікна введення даних.

Єдине вікно введення даних Shopdesk

Shopdesk автоматично розпізнає тип даних - штучний чи ваговий штрих-код, штрих-код картки покупця, номер телефону покупця, кількість товару і т.д. Це дуже економить час касира та не дає йому помилитись. В залежності від налаштувань, касир також може обирати товари вручну через пошук, або через меню швидкого доступу. При кожному скануванні штучного або вагового товару в чеку з'являється новий запис з кількістю «1» для штучного товару. Касир має можливість редагувати це значення, згідно фактичній кількості товару. У випадку з ваговим товаром система по штрих-коду, роздрукованому на етикетці вагами з чекодруком, визначає вагу товару.

Після затвердження чека касир приймає оплату від покупця за відпущений товар і вручає йому фіскальний та(або) нефіскальний чек.

Онлайн та офлайн робота

Shopdesk завжди працює з локальною базою даних, яка періодично оновлюється фоновим процесом. Якщо інтернет-зв'язок зникає, каса працює в звичайному режимі, чеки накопичуються та чекають на відновлення зв'язку. Щойно зв'язок відновиться, дані по залишках та цінах будуть оновлені в локальній базі, а чеки будуть відправлені на центральний сервер. Касиру для цього не потрібно робити жодних дій, все відбувається автоматично.

Гарячий режим

Окрім того, що дані з центральної бази періодично гарантовано оновлюються, Shopdesk має унікальний "гарячий" режим оновлення даних. Будь які зміни цін та залишків одразу прилітають на касу в режимі реального часу. Достатньо оператору в обліковій системі зробити прихід чи переоцінку, впродовж секунди на касі з'являться оновлені ціни та залишки. Якщо в магазині встановлено декілька кас, проведення чека на одній з них призведе до зміни залишків товарів з цього чека на всіх касах магазину. На касах завжди підтримуються актуальні залишки та ціни в реальному часі. Це дає цілий ряд переваг. На відміну від 1С, де всі чеки проводяться лише по завершенню робочого дня, системи з Shopdesk та TCU бачать залишки в реальному часі. А це дає можливість автоматичного розрахунку замовлення постачальнику. І робити це можна не лише в обліковій системі, а й безпосередньо на касі Shopdesk.

Основні завдання, які ставляться перед робочим місцем касира, та які в повному обсязі виконує ShopDesk:

  • Ідентифікація клієнта і отримання від облікової системи інформації про значення знижки у випадку, якщо у клієнта є дисконтна карта.
  • Введення товару в чек за допомогою сканеру штрих-кодів. Потрібно однозначна ідентифікація товару за його штрих-кодом. Для вагових товарів потрібно автоматично витягувати інформацію зі штрих-коду про вагу товару.
  • Підрахунок суми і ухвалення оплати по накладній від клієнта. Друк чеків.
  • Надання в реальному часі основній обліковій системі інформації з продажу.
  • Підтримка декількох торгових точок одночасно. Робота з фіскальними і нефіскальний торговими точками.
  • Ведення каси по кожній торговій точці - внесок коштів в касу, підрахунок виручки, винесення засобів з каси.
  • Надання касирові звітів про касові рухи за зміну. Перегляд інформації про проданий товар по кожному чеку за зміну.
  • Обслуговування одразу декількох покупців завдяки системі відкладених чеків.

Касова дисципліна

Зверніть увагу - не дивлячись на повну інтеграцію з основною обліковою системою Trade Control Utility, робоче місце касира веде касу автономно. В кінці зміни касир зобов'язаний зробити X та Z-звіти і згідно їм здати касу відповідальній особі (старшому касирові). У бек-офісної частини (основній обліковій системі TCU) відповідальна особа робить зустрічний звіт з продажів цього касового робочого за зміну. Чи потрібно говорити, що суми продажів і сума, що здається касиром мають збігатися? Така схема подвійного контролю за касою Shopdesk підвищує ступінь відповідальності касира. А також одночасно збільшує достовірність обліку, не дозволяючи використовувати різні схеми по торгівлі товаром в обхід облікової системи. На додаток також зауважимо, що при правильній організації в магазинах використовується звірка чеків у покупців на виході магазину на предмет розбіжності переліку товарів в чеці та корзині.

Наполегливо рекомендується ознайомитися зі статтею ShopDesk. Проведення звірок по касі і закриття зміни, в якій описана правильна організація обліку коштів та проведення звірок при закритті зміни.

Підтримуване обладнання

  • Сканер штрих-кодів - будь-який, з USB інтерфейсом або PS/2 (в розрив клавіатури). Добре себе зарекомендували іміджеві сканери, наприклад, PSC QS6500 або будь-який інший. Якщо планується використовувати касовий бокс, можливе використання вбудованих сканерів
  • Принтер нефіскальних чеків - будь-який Windows принтер чеків, наприклад, "Lukhan LK-T21 (WTP-150)", "Epson TMT88", "Samsung STP-103" та ін. Також підтримується ESC/P принтер "Штрих-700". Друк чеків оптимізовано під чеки шириною 38мм, 50мм і 80мм. Принтер бажано вибирати з автообрізкою (Lukhan LK-T21)
  • Фіскальний реєстратор. Підтримуються програмні РРО Checkbox та Cashalot. Список сумісних апаратних моделей РРО (реєстраторів розрахункових операцій):
  • Ваги з чекодруком- будь-які, мають можливість встановити формат вагового штрихкоду 25CCCCCQQQQQX, де ССССС - код товару, QQQQQ - вага товару в грамах, X - Контрольна сума. Для ваг "Mettler Toledo Tiger 15D", "DIGISM-100", "Масса-К ВПМ-Ф, T", "Штрих" розроблена утиліта, дозволяє переносити список вагових товарів з бази даних ТЦУ в пам'ять ваг або проміжні файли для подальшого завантаження з них в пам'ять ваг спеціалізованим ПО
  • Ваги без чекодруку, які підключаються до комп'ютера по COM порту. Можливе використання двох однотипних ваг одночасно, наприклад, настільні та підлогові
    • CAS серій AP, AD, DB, ER, EM
    • DIGI-700
    • DIGI-788
    • ВР-02МСУ ​​та інші, що використовують такий же протокол обміну даними Сайт виробника
    • ВТА-60/15-5, ВТА-60/30-5 та інші, що використовують такий же протокол обміну даними Сайт виробника
    • Інші моделі ваг, які використовують протокол обміну даними Datecs Ukraine
    • Можливе сполучення з іншими типами і моделями ваг. Звертайтеся до техпідтримки

Вимоги, що пред'являються до устаткування на РМК:

  • Бюджетний офісний комп'ютер, з підтримкою LAN, з монітором (бажано 15-дюймовий LCD), мишею, клавіатурою. ОЗП - не менше 512 МБ, процесор - від 1.6 ГГц, можливі INTEL або AMD. Операційна система - Windows. Оптимально використання ноутбуків.
  • Джерело безперебійного живлення потужністю не менше 500 VA. Настійно рекомендується використовувати у поєднанні зі стабілізатором напруги.
  • Сканер штрих-кодів. Добре зарекомендували себе іміджеві сканери, наприклад, PSC QS6500 або будь-який інший. Якщо планується використовувати касовий бокс, можливе використання вбудованих сканерів.
  • Принтер нефіскальних чеків, наприклад, Lukhan LK-T21 (WTP-150), Epson TMT88, Samsung STP-103 та інше. Друк чеків оптимізовано під чеки шириною 38мм, 50мм і 80мм. Принтер бажано вибирати з автообрізкою (Lukhan LK-T21).
  • Якщо торгова точка є фіскальною, то для друку фіскальних чеків необхідний фіскальний реєстратор. На даний момент Shopdesk підтримує роботу з наступними фіскальними реєстраторами: Міні-ФП, Міні-ФП.01, Міні-ФП6, Міні-ФП6, Datecs-FP3530T.

Додатково ознайомтесь зі статтею Установка, перший запуск і робота з "ShopDesk" (для Windows). На даний момент вона трохи застаріла, але зате дає прекрасне уявлення про основні принципи в налаштуванні та роботі Shopdesk

An error has occurred. This application may no longer respond until reloaded. An unhandled exception has occurred. See browser dev tools for details.