Довідник товарів

Довідник товарів - це базовий словник товарних найменувань. Він є основою товарного обліку. Будь яке товарне найменування складається с трьох основних компонентів. 1. Група, або категорія, до якої належить товар. 2. Одиниця виміру товару (кілограми, метри, літри та інше). 3. Товарне найменування (фігурує в первинних документах). Цього вже достатньо для додавання товарного найменування в довідник. Всі інші параметри та характеристики (наприклад, опис товару, назва виробника, штрихкод чи артикул) є допоміжними, та вирішують різні поточні задачі (точна ідентифікація товару, автоматизований пошук, обмеження на продаж та інше).

Різниця між товаром та товарним найменуванням.

Товар - це фізична сутність, якою оперує комерційне підприємство. Якщо товар можна виміряти за кількістю, він має певну закупівельну ціну, та роздрібну ціну, товарне найменування - це просто елемент довідника. Найменування не може мати ціну, та вимірятись в певній кількості. Кількість, закупівельну та роздрібну ціну на певній торговій точці відображає інші сутність - товарний залишок, або запис товару на складі. Він в свою чергу посилається на товарне найменування. На кожній торговій точці може бути свій складський запис для цього товару у своїй кількості та ціні. Тобто товарне найменування одне, а складських записів для цього товару - багато.

Принципи організації товарного довідника

Групи товарів. Товарний довідник в нормі може вміщувати десятки або, навіть, сотні тисяч товарних найменувань. Щоб зручно працювати з таким обсягом, потрібно товари розбити на групи. Але навіть простий перелік груп товарів не вирішить проблему величезної кільості найменувань. Тому групи товарів ще додатково розбивають на підгрупи, а підрупи на свої підгрупи і так далі. Довідник груп товарів стає ієрархічним, або деревовидним. Кількість вкладених підгруп в цьому випадку є довільною та немає обмежень. Зазвичай, використовують 3-5 вкладень.

Кількість товару вимірюється в певих одиницях. Штуки, кілограми, літрим, метри і т.д. Є чітке правило визначення, в яких одиницях вимірюється товар. За яку одиницю покладена ціна, в тій одиниці і вимірюється товар. Не варто плутати цей принцив із хитро надрукованими цінниками, де ціна вказана за 100 грамів. На касі з вас возьмуть ціну за 1 кг. І в чеку будуть саме кілограми з нормальними цінами.

Назва товару - це єдиний чіткий ідентифікатор товару. Саме назва товару фігурує в цінниках, в чеках, та роздрукованих накладних. Деякі документи можуть вміщувати додаткові ідентифікатори, такі, як штрих-коди чи артикули, але головним ідентифікатором є найменування товару. Саме воно фігурує у фіскальному чеку.

Перелік товарних найменувань можна побачити в головному вікні програми в розділі "Товари"

Подвійним кліком мишки ми можемо відкрити картку товарного найменування для редагування, додати нове найменування, або видалити існуюче. Детально про картку товарного найменування.

An error has occurred. This application may no longer respond until reloaded. An unhandled exception has occurred. See browser dev tools for details.